PATENTOVANÁ CHYTRÁ SOLÁRNÍ LED LAMPA SE SAMOČISTÍCÍM PANELEM

Solární panel hraje při slunečním pouličním osvětlení velmi důležitou roli, veškerá akumulace nečistot na solárních panelech sníží výkon elektřiny o 3-15% (za předpokladu, že solární panely jsou ručně čištěny 8-12krát ročně). Proto může udržování čistoty panelu přinést zpět ztracený světelný výkon. Systém automatického čištění je lehký, poháněný malými a účinnými elektromotorky. Může být naprogramován tak, aby zabránil i malému snížení výroby elektřiny každodenním úklidem, nebo podle potřeby a to bez dalších nákladů. Samočištění panelu je prováděno automaticky a během procesu není nutný žádný dohled ani přítomnost operátora. Jak často a kdy se má panel čistit si nastavíte sami. Ve srovnání s ručním čištěním, tak předejdete riziku výškových prací, úrazu el. proudem. 

VK ROBOT je exkluzivní robotické samočisticí solární pouliční světlo, které je speciálně vyrobeno tak, aby poskytovalo širokou škálu možností, zejména v místech, kde málo prší. Naše solární pouliční osvětlení dokáže samočistit prach, ptačí trus, nebo jiné částice z povrchu solárního panelu, díky vestavěnému automatickému samočisticímu systému. Nastavení samočištění, lze spravovat přes účet  DTU na dálku přes internet (Cloud).

Je možné si k nim doobjednat Cloud řešení pro správu a diagnostiku všech lamp přes internet. Na jednu větev je možné připojit až 100 lamp a každou z nich jednotlivě monitorovat a sledovat její výkon svítivosti apod. V případě poklesu jejího výkonu, nebo poruchy, to systém zaznamená a okamžitě na to upozorní email / SMS. Počet napojených větví není omezen. 

DODÁVÁME CHYTRÉ SOLÁRNÍ LED LAMPY, které nemusí být nutně připojeny na zdroj elektřiny 230V/50Hz, i když tuto možnost mají, jako záložní zdroj energie. Primárně se chytré solární LED lampy dobíjí a svítí ze solárního zdroje energie ze slunce, díky solárnímu panelu, kterým je horní víko LED lampy, viz obrázky níže.